תערוכות

הצילומים שלנו הוצגו בתערוכות ברחבי העולם וזכו לאהדה ופרסום רבים.

תערוכות

במהלך השנים זכה מייסד הצלמניה, רודי ויסנשטין, להכרה בינלאומית ותמונותיו הוצגו בתערוכות ברחבי העולם. רוצים שתערוכה שלנו תוצג גם אצלכם?
צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשרותכם.

16.02.17 -1.04.17

תערוכה חדשה: זה שהיה

כמעט 80 שנים מציין את קיומו, המבנה בן 3,000 המטרים ברח' דב הוז 16, שתוכנן והוקם במקורו כבית לחלוצות דתיות ושימש במשך עשורים כבי"ס מקצועי ופנימייה לבנות. עכשיו, אחרי שנחנך המקום כמרכז קהילתי ואשכול גנים דב הוז, תעלה בגלריה לאמנות שבמרכז התערוכה "זה שהיה" .

התערוכה תחשוף תיעוד הסטורי מרגש של הפעילות במבנה בשנות ה-40', מנקודת מבטו של רודי ויסנשטין, מייסד "הצלמניה" התל-אביבית החוגגת 80 שנים, ששימש כצלם וכמתעד של האדריכלות האורבנית בעיר הצומחת, של אירועים ציבוריים, של חיי התרבות והאמנות, של התרחשויות ואנשים. כך למשל, בשנת 1948, רגע לפני הקמת המדינה, תועדה במבנה ההתכנסות הגורלית בה הוחלט על הרכב מנהלת העם ומועצת העם, רגע לפני פרוץ מלחמת השחרור.

לצד החידוש שביצעה העירייה במבנה, בתכנון משרד אדריכלים ציונוב-ויתקון ובהשקעה של כ-30 מיליון שקלים, היה ברור כי דווקא עכשיו בתקופה בה המבנה בשימושו החדש כמרכז קהילתי ואשכול גני ילדים צובר תאוצה ונחשף לאלפי מבקרים בחודש, זה הזמן להציף את ההסטוריה הראשונית על קירותיו. שיתוף הפעולה עם "הצלמניה" היה טבעי בהקשר זה. 

 צילומי המבנה ההיסטוריים יישארו ברשות המרכז הקהילתי ויוצגו בו דרך קבע גם בהמשך.

התערוכה תציג התרחשויות יומיומיות במבנה, מפגשים ודמויות מהתקופה – תלמידות, מורות ומבקרים, לצד האדריכלות הבאוהאוסית המדהימה שהפכה את המבנה לכל כך נוכח ובולט בסביבתו, גם בתקופות לא פעילות.

 ויסנשטין, כמו צלמים אחרים בני דורו, ביצע צילומים מוזמנים בעבור הממסד שהשתמש בתמונות המתעדות את הפעילות המגוונת בארץ, לגיוס תרומות ולביצור מעמדה של ישראל כעובדה קיימת. המתבוננים בתמונות יוכלו לחוות את ה"שליחות" הזאת היטב.

 "זה שהיה" | פתיחה: חמישי, כ' בשבט תשע"ז, 16.02.17 ב-20:00 במעמד רון חולדאי,  ראש העירייה, | 

הגלריה במרכז הקהילתי דב הוז, רח' דב הוז 16 ת"א | ניתן לבקר בימים א'-ה', בשעות 09:00 - 21:00 

 

 

 

תערוכות קודמות

צרו קשר להזמנת תערוכה

רוצים להציג את אחת התערוכות שלנו אצלכם?
צרו קשר וניתן לכם את כל המידע הרלוונטי

כתבו לנו

*שדות חובה

דרכים נוספות ליצור אתנו קשר

ט. +972.3.5177916

פ. +972.3.5177916