בריכת מלון גנים ברמת אביב 4

בריכת מלון גנים ברמת אביב 4

תל אביב, 1954

  • מספר נגטיב : 23012
המלון הוקם עקב רצונו של דוד בן גוריון במלון ב"רמה אירופאית גבוהה" שיארח את אורחי הממשלה הזמנית שפעלה אז בתל-אביב כמו גם תיירים בעלי אמצעים. הוא נחנך באוגוסט 1951 בקצה הצפוני של העיר, והיווה את המלון החדיש ביותר בארץ, כאשר מבניו ותכולתו הובאו באוניות מאיטליה. החדרים שכנו במעין בונגלוס וביניהם ניטעו חורשת עצים וכרי דשא מפנקים ונרחבים. בהמשך נבנה גם מבנה מרכזי בן 2 קומות שכלל לובי מפואר עם בר וחדר אוכל ענק .
תוך זמן קצר מהקמתו הפך המלון למקום מפגש לאנשי עסקים, קציני צה"ל והצמרת הפוליטית לצד אורחים מחו"ל. בית הקפה לצד בריכת השחיה, שהיתה הראשונה שהוקמה במלון בעיר, הפך לאולם ארועים יוקרתי ומבוקש על המיעוט שיכל להרשות לעצמו במדינת ישראל הצעירה בה הונהג משטר צנע. בהעדר בריכת שחיה ציבורית (בריכת גורדון טרם נבנתה) בעיר, הפכה בריכת המלון לאטרקציה. זאת לצד מועדון הלילה המעוצב ובית הקפה "האיטלקי", בו הגישו בגביע כסוף גלידת קסטה איטלקית עטופה בביסקוויט פריך. מאחר והמלון היה מרוחק מהעיר ורכב פרטי לא היה נפוץ, הונהג שרות הסעות קבוע שפעל מדי יום משעה שש בבוקר ועד חצות וחיבר את המלון עם תחנה בעיר שברח' הירקון.
בשנות השבעים והשמונים הלך המלון ודעך ובשנת 2005 נהרס ועל שטחו נבנתה שכונת סביוני רמת אביב .

בסדרת התמונות תיעד רודי את החופשה האולטימטיבית שכל אחד בשנות ה-50 היה מאחל לעצמו: את האנשים בבגדי הים, המנוחה על שפת הבריכה, הילדים המשחקים במים, את בית הקפה עם המפות המשובצות, כסאות הנוח של פעם, הלובי המפואר, הריהוט המוקפד בו, את חדר האוכל.
קרא עוד
עזרה

גדלי הדפסים

* שדות חובה

לגודל זה אין אפשרויות מסגור

בריכת מלון גנים ברמת אביב 4

0 ₪

100% תשלום מאובטח

אריזה בטוחה ומקצועית

הדפסה על נייר פיין ארט פרימיום

עוד מגלריה זו